Nie wiesz na czym polega działalność OSP?

Ochotnicza Straż Pożarna jest jednym ze strategicznym elementów ochrony przeciwpożarowej w Polsce.  Zastępy OSP są zazwyczaj pierwszą służbą, która dociera na miejsce zdarzenia oraz stanowi fundament bezpieczeństwa zwłaszcza w mniejszych miejscowościach.

Jak wygląda codzienność naszych członków?

Funkcjonowanie jednostek OSP opiera się na pracy społecznej jej członków. Każdy z nas pracuje, studiuje oraz ma wiele innych zadań tak jak każdy. Z jedną różnicą: gdy uruchamia się alarm i jesteśmy dysponowani do zdarzenia. Wtedy ruszamy do strażnicy, aby się przebrać i wyjechać do osób, które potrzebują naszej pomocy. Jesteś ciekawy, co dzieje się jak ktoś nie może ruszyć do działań? To nie problem. Każda jednostka zawsze stara się o jak największą ilość członków, aby statystycznie zwiększyć szansę na znalezienie wystarczającej obsady do wyjazdu.

Jak dołączyć do naszej jednostki?
  • Skontaktuj się z nami, aby zgłosić chęć wstąpienia do stowarzyszenia oraz wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Kontakt: 720-835-371, Kamil Syskowski.
  • Dostaniesz od nas skierowanie na badanie finansowane ze środków budżetowych naszej gminy.
  • Po przejściu badań dostarczasz do nas zaświadczenie o braku przeciwwskazań do pełnienia funkcji strażaka
  • Bierzesz udział w kursie podstawowym strażaka OSP w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. Kurs odbywa się w godzinach popołudniowych i trwa około 3 tygodni.
  • Otrzymujesz od nas wyposażenie oraz dołączamy Cię do systemu powiadamiania w przypadku alarmu.
  • Zaczynasz działać z nami, uczestniczysz w szkoleniach oraz działaniach ratowniczych, by stale podnosić swoje umiejętności.