Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy dotarł do naszej jednostki!

Realizacja największego projektu w historii naszej jednostki dobiega końca!. Efekt w postaci zakupionego wozu bojowego wynagrodził nam wszystkie starania, setki godzin spędzonych na dyskusjach, przygotowywaniu dokumentacji przetargowej oraz wielu podróżach do lokalizacji producenta wybranego w postępowaniu zakupowym. Sytuacja jest obecnie szczególnie trudna - branża motoryzacyjna oraz wiele gałęzi gospodarki od niej zależnych przeżywa trudne chwili po pandemii. Brakowało podwozi, podzespołów czy specjalistów, którzy mogliby zrealizować zamówienie. Powodzenie było możliwe tylko dzięki wsparciu dziesiątek życzliwych nam osób, których ciężko byłoby tutaj wymienić, a wszystkie w mniejszym bądź większym stopniu przyczyniły się do powodzenia naszych starań. Pojazd kosztował łącznie 982 770,00 zł.

Dziękujemy Gmina Konstancin-Jeziorna oraz Panu Burmistrzowi Kazimierzowi Jańczukowi i Radzie Miejskiej za zapewnienie środków niezbędnych do zabezpieczenia wkładu własnego oraz wsparcie pracowników Urzędu Miasta i Gminy na każdym etapie zamówienia od ogłoszenia przetargu po rozliczenie dotacji.

Dziękujemy Panom Michał Prószyński oraz Sergiusz Muszyński, którzy zawsze wspierali nas w organizowanych projektach oraz również tym razem udzielili nam kluczowej pomocy podczas pozyskiwania środków zewnętrznych. Bez Panów modernizacja ochrony przeciwpożarowej w naszym regionie nie mogłaby się odbywać w takim tempie.

Dziękujemy z całego serca Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Zadanie „Zakup nowego, średniego pojazdu ratowniczo-gaśniczego służącego do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń na potrzeby OSP w Słomczynie” dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wfosigw.pl oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nfosigw.gov.pl, w formie dotacji, w kwocie 432 770,00 zł.

Dziękujemy Ksawery Gut - Starosta Piaseczyński oraz Starostwu Powiatowemu w Piasecznie za dofinansowanie naszego projektu kwotą 100 000,00 zł. Cieszymy się, że również władze powiatu wspierają Ochotnicze Straże Pożarne w ich działalności statutowej.

Dziękujemy również Mazowsze serce Polski - Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego za dotację w kwocie 100 000,00 zł w ramach programu OSP-2022, która po raz kolejny umożliwia nam modernizację naszego sprzętu!

Dziękujemy również przedsiębiorstwu Grupa ARCHE za dofinansowanie projektu kwotą 20 000,00 zł. Są Państwo wzorem odpowiedzialności społecznej biznesu dla całej branży.

Na końcu dziękujemy wszystkim strażakom, gościom oraz mieszkańcom, którzy pojawili się na uroczystym powitaniu naszego wozu bojowego. Jest nam niezmiernie miło, że znaleźli Państwo czas na wspólne świętowanie tej chwili. Dziękujemy, że byliście Straż Pożarna w Konstancinie-Jeziornie OSP KSRG Kawęczynek OSP Gassy OSP Czernidła Piaseczyńskie WOPR - Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria

Dziękujemy taniefajerwerki.pl za niesamowity pokaz fajerwerków!

Dziękujemy również TADO Aviation Photo, który wykonał wszystkie zdjęcia z naszej uroczystości!

Wszelkie prawa autorskie do zdjęć zastrzeżone przez autora.

20230113045ajpg

20230113148ajpg